Ben a jeho postava

23. února 2013 v 19:00

Ben Jager (Tom Beck)


Postava: Ben Jager
Hraje: Tom Beck
Role: vrchní komisař
Působnost: 13. série - doposud
Charakteristika: Tenhle milionářský synek do seriálu poprvé přifrčel na svém harleyi na začátku 13. série. V tu dobu se zrovna na stanici dálniční policie schylovalo k velkému poprasku, protože měl být zahájen proces se zločincem Zanderem Calvusem, vrahem Semirova tehdejšího parťáka Crise Rittera. Ovšem největší oříšek byl pro tuto nově spojenou dvojici komisařů Semira a Bena dopravit hlavního a jediného svědka tohoto procesu jistého Haralda Flentzmana k soudu do Berlína. Chvíli to vypadalo, že si tihle dva nově spojení parťáci vjedou do vlasů, na což mělo vliv i jejich pro oba ne příliš přívětivé setkání, ale i jejich rozdílné názory a původ. Naštětí, ale Ben toto zprvu nevelké Semirovo nadšení z jeho přítomnosti ustál s vytříbeným humorem a trefnými poznámkami. Nakonec Semira přesvědčil, že bude skvělým parťákem do týmu.
Benova cesta za svým snem stát se policistou však nebyla zrovna jednoduchá. Jeho bohatý otec si totiž přál, aby se jeho syn věnoval něčemu perspektivnějšímu a pracoval například v jeho nemalé rodinné firmě. On si však šel tvrdě za svým. A podařilo se. Ben dokončil policejní kurz u zemské kriminálky (LKA) a myslel si, že si jen tak na chvilku odskočí k dálniční policii. Z této chvilky se nakonec stalo Benovo dosavadní povolání. A ač je to možná i pro něj samotného velkým překvapením, pracovat jako vrchní komisař u dálniční policie mu více než vyhovuje.
I přesto má dostatek energie se věnovat i svým dalším koníčkům, mezi něž nesporně patří hudba. Ben si vždy rád zazpívá a to i v práci, jak jsme se mohli přesvědčit v epizodě z 13. série Kdo jednou lže. Zpívat jsme ho také mohli vidět i v epizodě Okno (také 13. série), kde nám svůj zpěv předvedl na párty, která se konala z důvodu otevření nového městského parku. Tam svým zpěvěm ohromil všechny hosty a určitě i novu šéfovou Kim Kruger, u které, ale za to příliš nezazářil svými rádoby vtipnými poznámkami (viz. Vinnetu Kozlowski :-)). Zazpíval si ještě také v epizodě Muž ve stínu opět v 13. sérii. Ale myslím, že to rozhodně nebylo naposledy, a že ho uslyšíme zpívat v seriálu i nadále.
Ač je Ben zatím v seriálu jen po krátkou dobu, zažil toho už opravdu hodně. Například ztratil svou tajnou přítelkyni, mladou státní zástupkyni, Saskii Erbach (Muž ve stínu 13. série). Byla také unesena jeho sestra Julie, a to dokonce v den své svatby. Nebo byl Ben už také dokonce pohřben zaživa, ale naštěstí díky svým kolegům vyvázl živý (Zaživa pohřbený 13. série).
Mimo to také stihl zaujmout spoustu příznivců seriálu, a to především pro svou odlišnost v povaze i v oblékání od ostatních hrdinů. Samozřejmě také svým celkovým vystupováním v tomto seriálu. Ben je tedy bezesporu jedinečnou postavou. A lepší novou tvář si pro tento seriál málokdo umí představit.
Ben je zatím posledním Semirovým parťákem, a myslím, že nejsem sama když doufám, že jím už snad zůstane nadobro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama